"nový začiatok/starý koniec"
8. - 10. október 2021
Horský hotel Šachtička

Základné informácie

Banky a mena
Euro (€) je oficiálna mena používaná na Slovensku.
Visa a Master Card sú akceptované vo väčšine obchodov, reštauráciách a hoteloch. Bankomaty sa dajú násť pomerne ľahko, najmä v blízkosti peších zón a obchodných centrách.
Platbu cestovnými šekmi si preverte pri rezervácii Vášho hotela.
Otváracie hodiny bánk – Pondelok až piatok 10.00-17.00; v obchodných centrách sú otvorené väčšinou aj cez víkend

Počasie
Môže byť už chladné, najmä v noci, dážť sa vyskytuje často. Októbrové počasie môže byť rôznorodé v prípade výskytu babieho leta. Priemerné teploty 10 – 15 °C

Elektrina
Elektrické napätie: 220 Voltov, 50Hz
Typ zásuvky: 2 otvory a v strede uzemňovací kolík

Pitná voda
Voda z vodovodu je bezpečná na pitie.

Nakupovanie
Všeobecné otváracie hodiny sú pondelok až sobota od 09:00 do 18:00, v nákupných centrách sú väčšinou otváracie hodiny predĺžené a otvorené je aj v nedeľu.

Fajčenie
Na Slovensku je všeobecný zákaz fajčenia na verejných priestoroch, úradoch a tiež v reštauráciách a baroch, kde sa podáva jedlo. V hoteli sa presvedčte, či je Vaša izba fajčiarska, alebo nie. Pre fajčenie používajte len vyhradené zóny.

Prepitné
Prepitné je všeobecnou praxou v reštauráciách, baroch, taxi a hoteloch. V niektorých reštauráciách môže byť zahrnutý do menu, inak je dobrovoľnou sumou.

Telekomunikácie a mobilné siete
Na Slovensku sú k dispozícii GSM siete a budete potrebovať povolený roaming. Pred odchodom konzultujte túto záležitosť s Vašim prevádzkarmi mobilnej siete.